Is Täytetty murotaikinaleivos kirsikkatäytteellä Wheat Free?

Yes! We believe this product is Wheat free as there are no Wheat ingredients listed on the label.
Product Image
Spoonful app scanning a product

Scan products instantly

500K+ users • 4.6★ rating

Download on App StoreGet it on Google Play

Free download • No credit card

Ingredients

Vehnäjauho (alkuperä: EU), 25 % kirsikkatäytettä [glukoosi-fruktoosisiirappi, 8,8 % kirsikkasosetta (alkuperä: Serbia), sokeri, kandeerattu appelsiininkuori (jauhettu appelsiininkuori, sokeri), hyytelöimisaine (pektiinit), happamuudensäätöaine (sitruunahappo), väri (ammoniumsulfiittimenetelmän sokerikulööri), aromi, säilöntäaine (kaliumsorbaatti), margariini (palmurasva, auringonkukkaöljy, vesi, emulgointiaine (rasvahappojen mono - ja diglyseridit**)], sokeri, maissitärkkelys, kananmuna***, tomusokeri (sokeri, maissitärkkelys), voi, emulgointiaine (lesitiinit), nostatusaineet (difosfaatit, natriumkarbonaatit), suola, rasvaton maitojauhe, aromi, väri (karotenoidit)

Check Täytetty murotaikinaleivos kirsikkatäytteellä against your own diets in the app.

About this product

Cookie · Slice, Piece

Flavor
FruitySweet
Texture
CrispyFlaky
Commonly used for
SnackingBreakfastCoffee