Is Rasvaton maito Oat Free?

Yes! We believe this product is oat free as there are no oat ingredients listed on the label.
Product Image
Spoonful app scanning a product

Scan products instantly

500K+ users • 4.6★ rating

Download on App StoreGet it on Google Play

Free download • No credit card

Ingredients

AINESOSAT: Rasvaton maito, D-vitamiini. Maidon alkuperä Suomi. SÄILYTYS avaamattomana huoneenlämmössä, avattuna jääkaapissa alle +6ºC:ssa noin 5 päivää. PARASTA ENNEN katso pakkauksen päältä. Maidossa on luontaisesti runsaasti kalsiumia ja B-ryhmän vitamiineja. Maitoon on lisätty D-vitamiinia, joka auttaa kalsiumia imeytymään elimistöön. Nauti maitoa päivittäin osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota ja terveellistä elämäntapaa. KULUTTAJAYHTEYDET SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä s-kuluttajaneuvonta.fi Valmistuttaja SOK, valmistaja Valio Oy, Suomi

Check Rasvaton maito against your own diets in the app.

About this product

Milk · Liquid

Flavor
MildNeutral
Texture
CreamySmooth
Commonly used for
DrinkingCookingBreakfast